Online Terapi
Online Psikolog

Teknoloji Destekli Terapi ve Psikolojik Danışmanlık

Online Terapi İçin Doğru Psikolog Seçimi

Online terapi, yüz yüze terapinin teknoloji destekli ve internet üzerinden  sunulan şeklidir. Online psikolog görüşmeleri kaygı bozuklukları, depresyon, stres yönetimi, öfke kontrolü, ilişki sorunları gibi birçok durumda kullanılabilmekte ve yüz yüze terapiyle eşit verimlilikte olmaktadır.

Online terapi, ulaşım, zaman ve verimlilik gibi konularda sağladığı avantajlarla günden güne daha çok tanınmakta ve tercih edilmektedir.  Bununla birlikte, online psikolog seçerken doğru uzmanı bulmak ve görüşmeleri güvenilir bir platformda gerçekleştirmek bir o kadar önemlidir. İşte bizi ön plana çıkaran bazı noktalar:

Online Terapi İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?

Deneyimli Uzman Klinik Psikologlar

Uzman klinik psikologlardan oluşan ekibimiz, online terapiler haricinde aktif olarak yüz yüze terapi yapmakta ve bu alanda 7 -10 yıl arasında tecrübeleri bulunmaktadır. Psikologlarımızın öz geçmişlerini ve danışan tavsiyelerini inceleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Görüşme Güvenliği ve Etik

Online terapi hizmeti sunan bir çok platform psikologlar ve danışanlar arasında aracılık yaptığı için görüşmelerin kendi sistemleri üzerinden yapılmasını zorunlu kılar. Bu durum görüşme güvenliği ve gizlilikle ilgili tereddütlere sebep olur. Merkezimiz, meslek etiği ve gizlilik prensibi  gereğince online terapi görüşmelerini Skype gibi güvenilir uygulamalar üzerinden yapmaktadır.

Gerçek Terapi Merkezi

Online terapi hizmeti veren bir çok kuruluştan farklı olarak, sadece internet üzerinde değil, fiziken var olan, gerçek bir terapi merkeziyiz. İzmir Alsancak\’ta bulunan merkezimiz bireysel terapiler, çocuk-ergen terapileri ve çift terapisi alanlarında hizmet vermektedir.

Farklı Klinik Durumlara Müdahale

Online terapilerle psikologlarımız, kaygı bozuklukları (panik atak, okb, yaygın anksiyete), depresyon, öfke kontrolü, stres yönetimi, ilişki sorunları, çocuk-ergen danışmanlığı gibi birçok konuda destek sağlamaktadır.

Psikologlarımız

Ayça AKTAÇ GÜRBÜZ

Uzm. Klinik Psikolog

ODTÜ psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi\’nde klinik psikoloji yüksek lisansımı tamamladım. Halen aynı üniversitede klinik psikoloji doktorasına devam ediyorum. Çalışmalarımda yetişkin ve ergenlerle anksiyete (kaygı) bozuklukları, depresyon, ilişki-iletişim sorunları, akademik sorunlar üzerine BDT, ACT, Şema Terapi uygulamaları ile çalışıyorum.

Ege Üniversitesi psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, aynı üniversitede aile danışmanlığı yüksek lisansımı tamamladım. Klinik psikoloji yüksek lisansıma devam ediyorum. Yetişkin, ergen ve çocuklarda kaygı bozuklukları, depresyon, yeme bozuklukları,  ilişki sorunları ve aile işlevlerinin geliştirilmesi alanlarında Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamalarıyla çalışıyorum.

Kayhan GÜRBÜZ

Uzm. Klinik Psikolog

İstanbul Aydın Üniversitesi psikoloji bölümünü burslu bitirdikten sonra, Université de Bordeaux\’da klinik psikoloji ve psikopatoloji yüksek lisansı yaptım. Yetişkin ve ergen ruh sağlığında anksiyete bozuklukları (panik atak, okb, sosyal fobi, genel anksiyete vb), depresyon, öfke kontrolü, ilişki sorunları alanlarında, BDT,ACT ve EMDR  terapi uygulamaları ile çalışıyorum. 

Gözde SANCAK

Psikoterapist & Psikodramatist

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra Klinik Psikoloji eğitimime Birkbeck, University of London’da devam ettim. Bireysel Terapi (travmalar, özgül fobiler, depresyon, yas, kaygı bozuklukları, takıntılar, fibromiyalji) Çift  Terapisi (iletişim sorunları, aldatma, cinsel sorunlar, boşanma, kök aile sorunları, ebeveynlik danışmanlığı)  alanlarında Psikodinamik ve Sistemik bakış açısıyla çalışıyorum. 

Sinem PİRİNALI

Uzm. Klinik Psikolog

Ekonomi Üniversitesi psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Yakın Doğu Üniversitesi\’nde klinik psikoloji yüksek lisansı yaptım. Çalışmalarımda ağırlıklı olarak okul dönemi ve öncesi çocukların davranış sorunları ve zihinsel, sosyal becerilerin ölçme-geliştirilmesine yönelik çalışmaların yanı sıra  ergen ve yetişkinlerle de çalışmalar yapmaktayım.

Online Terapi İle İlgili Merak Edilenler

Psikoloji ve Psikoterapi

Kaygı bozuklukları, öfke kontrolü, iletişim, romantik ilişkiler ve daha birçok konu ile ilgili yazılarımızı keşfetmek için bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Anksiyete Testi

Beck Anksiyete Ölçeği

Depresyon Testi

Beck Depresyon Ölçeği

Panik Atak Testi

Panik Bozukluk Şiddeti Ölçeği

Nora PsikolojiTerapi-Eğitim-Danışmanlık
Nora Psikoloji
Terapi-Eğitim-Danışmanlık

Online terapi için psikologlarımızı ve danışan görüşlerini inceleyerek size en uygun uzmanı seçebilir, ardından web sitemiz üzerinden kolayca online randevu oluşturabilir veya bize telefonla ulaşabilirsiniz.

Talatpaşa Bulvarı No 67 Daire 2 Alsancak İzmir
bilgi@norapsikoloji.com