Online Terapi
Online Psikolog

Online terapi, yüz yüze terapide kullanılan yöntem ve tekniklerin internet üzerinden görüntülü ve sesli görüşmelerle uygulanan şeklidir. Birçok psikolojik durum için yüz yüze terapi kadar verimli olabilen online terapi için psikologlarımızı inceleyebilir ve kolayca online psikolog randevusu oluşturabilirsiniz.

Online Terapiye Nora Psikoloji ile Başlayın!

Nora Psikoloji olarak, 2016 yılından bugüne danışanlarımızın duyduğu güvenle İzmir’de en çok tercih edilen merkezlerden biri olduk. Zaman içinde online terapi ile büyüyen çalışma alanımız bizi İzmir dışına taşıdı. Böylelikle  Türkiye’nin tüm bölgeleri ve 20 farklı ülkeden Türk-yabancı danışanlara online terapi ile destek olduk. Başka bir deyişle, Nora Psikoloji online terapi için dünyanın her yerinden tavsiye edilen bir merkez oldu.

Siz de yaşamınızı zorlaştıran durumlara karşı bir adım atmaya karar verdiyseniz mesafeleri dert etmeyin. Dünyanın neresinde olursanız olun bizimle online terapiye başlamak için, uygun bir ortam, iyi bir internet bağlantısı ve son olarak bir bilgisayar ya da akıllı telefon yeterli. Tüm bunlar zaten hazırsa o halde sizi Nora Psikoloji ile online terapiye başlamaya davet ediyoruz.  

Online Terapi İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?

Gerçek Terapi Merkezi

Yalnızca internet üzerinde değil fiziken var olan, gerçek bir terapi merkeziyiz. İzmir’de bulunan merkezimiz tüm yaş gruplarına Türkçe ve İngilizce hizmet vermektedir. 

Alanında Uzman Deneyimli Psikologlar

Deneyimli ve uzman psikologlardan oluşan ekibimiz, online terapi haricinde yüz yüze terapiler ile aktif danışan görmektedir. Psikologlarımızın öz geçmişlerini ve danışan tavsiyelerini inceleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Görüşme Güvenliği ve Etik

Online terapi hizmeti sunan diğer platformlardan farklı olarak online psikolog görüşmelerini güvenilir uygulamalar üzerinden yapmaktadır. Bunun için yaygın kullanılan üçüncü parti uygulamalar kullanılmaktadır.

Farklı Klinik Durumlara Müdahale

Online terapi kapsamında psikologlarımız, yetişkin, çift ve çocuk-ergen yaş gruplarına hizmet vermektedir. Dolayısıyla tüm yaş gruplarının başvurularına destek olacak online psikologlara Nora Psikoloji ile ulaşabilirsiniz. 

Online Psikologlarımız

Yetişkin-Çocuk-Ergen & Aile

Yetişkin/Ergen/Çift Psikolojisi

İnci ŞAHİNCİ

Yetişkin/Ergen/Çift Psikolojisi

Gediz Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur öğrencisi olarak burslu mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi PDR bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Çalışmalarımda yetişkinler ve çiftlerle Çözüm Odaklı Terapi, Şema Terapi, Emdr  ve Gottman Çift Terapisini kullanarak, ilişki sorunları, kaygı bozuklukları, depresyon, öfke kontrolü ve yeme bozuklukları konularında çalışmaktayım.

Yetişkin/Ergen Psikolojisi

Nehir ULUSOY

Yetişkin/Ergen Psikolojisi

Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümünü bitirdikten sonra Işık Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisansımı burslu tamamladım. Çalışmalarımda depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluk, sosyal kaygı bozukluğu, Okb, tssb, yeme bozuklukları, ilişki problemleri ve öfke kontrol problemleri ile  EMDR, BDT ve şema terapi uygulamalarıyla çalışmaktayım. 

Yetişkin Psikolojisi

Ayça A. GÜRBÜZ

Yetişkin Psikolojisi

ODTÜ psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisansımı tamamladım. Halen aynı üniversitede klinik psikoloji doktorasına devam ediyorum. Çalışmalarımda yetişkin ve ergenlerle kaygı bozuklukları, panik bozukluk, sosyal anksiyete, okb depresyon, ilişki-iletişim sorunları üzerine BDT, ACT, Şema Terapi uygulamaları ile çalışıyorum.

Yetişkin Psikolojisi

Kayhan GÜRBÜZ

Yetişkin Psikolojisi

İstanbul Aydın Üniversitesi psikoloji bölümününden burslu mezun olduktan sonra lisansüstü eğitimimi Université de Bordeaux’da klinik psikoloji ve psikopatoloji alanında yaptım. Çalışmalarımda, yetişkinlerle, anksiyete, panik atak, sosyal anksiyete, okb, depresyon, öfke kontrolü, mükemmeliyetçilik ve ilişki sorunları alanlarında, BDT,ACT ve EMDR  terapi uygulamaları ile çalışıyorum.

Çocuk/Ergen Psikolojisi

Sinem PİRİNALI

Çocuk/Ergen Psikolojisi

Ekonomi Üniversitesi psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Yakın Doğu Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisansı yaptım. Çalışmalarımda BDT  ve oyun terapisi ile, akademik sorunlar, kaygı bozuklukları, sınav kaygısı, davranış  ve dikkat sorunları, ebeveyn danışmanlığı ile zihinsel, sosyal becerilerin ölçme-geliştirilmesine yönelik uygulamalar yapmaktayım.

Yetişkin Psikolojisi/Cinsel Terapi

Gökçe DEVRİM ADER

Yetişkin Psikolojisi/Cinsel Terapi

İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümünden burslu mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimimi Dokuz Eylül Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde tamamladım. Yetişkin bireylerle ve çiftlerle cinsel işlev bozuklukları, ilişki problemleri, depresyon, anksiyete, OKB gibi kaygı bozuklukları, travma, yas, stres, kişilik bozuklukları çalışmaktayım. Bu çalışmalarda BDT, EMDR ve Şema terapi uygulamaları kullanmaktayım.

Yetişkin/Aile Psikolojisi

Meltem ERUYUR

Yetişkin/Aile Psikolojisi

Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Gelişim Üniversitesi’ nde Klinik Psikoloji yüksek lisansımı tamamladım. Yetişkin bireysel ve çiftlerle, ilişki ve evlilik problemleri, cinsel işlev bozuklukları, anksiyete ve travma gibi konularda Sistemik Pragmatik Experiyantal yaklaşım, Psikodinamik ve analitik yaklaşım, BDT ve EMDR teknikleri ile çalışmaktayım.

Online Terapi ve Avantajları

Zamandan ve mekândan bağımsız olması sebebiyle online terapi birçok avantaj sağlar. İlk olarak yurtdışında yaşayan ve anadilini konuşan bir terapist ile görüşmek isteyenler, küçük şehirlerde yaşayanlar, ulaşım sorunu olanlar için online terapi ideal olabilmektedir. Bu sayede bir psikologla görüşmeye ihtiyaç duyanlar kolayca görüşme planlayabildiği gibi diledikleri psikoloğu seçebilmektedir.

Bunlar dışında, depresyon, sosyal anksiyete veya panik atak gibi bazı durumlar dışarı çıkma, toplu taşıma kullanma, trafikte bulunma gibi kaçınmalarla ilişkili olabilmektedir. Birçok kişi bu yüzden terapiye başlama veya sürdürme noktasında aksaklıklar yaşamaktadır. Dolayısıyla online psikolojik danışmanlık bu tip durumlar için de kolaylık sağlamaktadır.

Son olarak, her ne kadar büyük şehirlerde yaşayanlar terapi merkezlerine ve tavsiye edilen psikologlara ulaşabilme imkanına sahip olsa da yoğun iş temposu, trafik ve otopark gibi konular uzun terapi süreçlerinde aksaklıklara neden olabilmektedir. Bu sebeple çevrimiçi terapiler yüz yüze terapilere bu noktada iyi bir alternatif oluşturmaktadır.

Online Terapinin Kullanıldığı Durumlar

Online psikolog görüşmeleri son yıllarda birçok araştırmanın konusu olmuş ve online terapilerin etkinliği incelenmiştir. Araştırma sonuçlarının gösterdiği ortak nokta online psikolojik danışmanlığın yüz yüze terapi gibi faydalı olabildiğidir. Dolayısıyla online terapiler anksiyete bozuklukları, depresyon, yeme bozuklukları gibi birçok durumda fayda sağlar. Aynı şekilde çocuk-ergen ve aile danışmanlığı alanlarında kullanılabilir. Ayrıca online psikolojik danışmanlık boşanma, kariyer planlaması ve adaptasyon sorunlarında da kullanılmakta ve faydalı olmaktadır. Görüşme mahremiyetinin sağlanması, yani danışanın kendini rahat ifade edebileceği bir ortamda olması yeterlidir.

Bunların dışında şizofreni vb. psikotik durumların söz konusu olduğu ve ciddi intihar durumlarının olduğu durumlarda yüz yüze tedavi yöntemleri tercih edilmelidir. Bu tip durumlar çoğunlukla içgörü ve muhakemenin bozulduğu durumlardır. Dolayısıyla ilaç ve kimi durumda yatış gerektirebileceği için online terapiler bu durumlar için uygun değildir. Yaşadığınız süreç bu tip özelliklere sahip değilse online psikolojik danışmanlık sizin için faydalı olabilir. Randevu oluştur butonunu tıklayarak iyi hissetmek için ilk adımı atabilirsiniz.

Online Psikolog Tavsiyeleri

‘Online psikolog tavsiyeleri’ terapiye başlamaya karar veren kişilerin araştırdığı konu başlıklarından biridir. Doğru bir psikologla çalışma ve faydalı bir terapi süreci beklentisi kuşkusuz bu araştırmanın önemli sebebidir. Aslında terapi süreci için oldukça önemli olan bu konuda bazı önemli noktaları sizinle paylaşmak isteriz.

Bunlar:

  • Danışan görüşleri ve tavsiyelerin başvuru konunuzla ilgili olması: İlk olarak, terapiye başlamaya karar verdiğiniz terapistin danışan yorumları ve tavsiyelerinin başvuru konunuzla ilgili olması faydalı olabilir.
  • Kullanılan terapi yöntemini kendinize yakın bulmanız: Psikoloji alanında kullanan farklı terapi ekolleri vardır. Bazıları birbirine yakın olsa da, bazı yaklaşımlar belirtilere yaklaşım açısından önemli farklılıklara sahiptir. Bu nedenle hangi terapinin sorunlarla nasıl çalıştığını bilmek iyi olabilir. Küçük bir okuma ve araştırma ile bu konuda daha bilinçli bir tercih yapabilirsiniz.
  • Psikoloğunuzun uzmanlık ve çalışma alanı: Terapistinizin, sizinle ilgili konuda yeterli deneyime sahip olduğundan emin olun. Her psikolog farklı alanlarda uzmanlaşır, bu nedenle psikologunuzun, sizinle ilgili konuda yeterli deneyime sahip olduğundan emin olmak önemlidir.
  • İlk seans deneyimi sonrası gözlem: İletişim stilinizle uyumlu bir psikolog seçmek önemlidir. Bazı insanlar, duygusal bir yaklaşımdan hoşlanırken, diğerleri daha somut ve net bir yaklaşımdan hoşlanabilirler. Terapistiniz ile kurduğunuz iletişim şekli sürecin sonrası için de belirleyicidir.

Tüm bunları not ettiniz mi? O halde Nora Psikoloji’nin deneyimli online psikologlarını inceleyerek size uygun uzmanı seçmeye hazırsınız. Psikologlarımızın çocuk-ergen-yetişkin ve aile alanlarında farklı terapi uygulamalarıyla size en iyi desteği sağlayabileceğini unutmayın. Bunların dışında, randevular ve terapi sürecine ilişkin merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyacağız.

Online Terapi İle İlgili Merak Edilenler

Psikoloji ve Psikoterapi

Bu psikoloji bloğunda, insan davranışları ve ruh sağlığı ile ilgili konulara odaklanacağız. Burada, psikolojik durumlar, ruhsal rahatsızlıkların nedenleri, semptomları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirici yazılar sunacağız. Umarız, burada paylaşılan bilgiler sayesinde okuyucularımızın hayatlarında olumlu değişiklikler yapmalarına yardımcı olabiliriz.

Anksiyete Testi

Beck Anksiyete Ölçeği

Depresyon Testi

Beck Depresyon Ölçeği

Panik Atak Testi

Panik Bozukluk Şiddeti Ölçeği

Tüm Testler

 

Nora PsikolojiTerapi-Eğitim-Danışmanlık
Nora Psikoloji
Terapi-Eğitim-Danışmanlık

Online terapi için psikologlarımızı ve danışan görüşlerini inceleyerek size en uygun uzmanı seçebilir, ardından web sitemiz üzerinden kolayca online randevu oluşturabilir veya bize telefonla ulaşabilirsiniz.

Talatpaşa Bulvarı No 67 Daire 2 Alsancak İzmir
bilgi@norapsikoloji.com