Online Terapi
Online Psikolog

Online Terapi, yüz yüze terapide kullanılan yöntem ve tekniklerin internet üzerinden görüntülü ve sesli görüşmelerle uygulanan şeklidir. Bir çok psikolojik durum için yüz yüze terapi kadar verimli olabilen online terapi için psikologlarımızı inceleyebilir ve kolayca online psikolog randevusu oluşturabilirsiniz.

Online Terapi İçin Doğru Psikolog Seçimi

Online terapi, yüz yüze terapinin teknoloji destekli ve internet üzerinden  sunulan şeklidir. Online psikolog görüşmeleri kaygı bozuklukları, depresyon, stres yönetimi, öfke kontrolü, ilişki sorunları gibi birçok durumda kullanılabilmekte ve yüz yüze terapiyle eşit verimlilikte olmaktadır.

Online psikolojik danışmanlık, ulaşım, zaman ve verimlilik gibi konularda sağladığı avantajlarla günden güne daha çok tanınmakta ve tercih edilmektedir.  Bununla birlikte, online psikolog seçerken doğru uzmanı bulmak ve görüşmeleri güvenilir bir platformda gerçekleştirmek bir o kadar önemlidir. İşte bizi ön plana çıkaran bazı noktalar:

Online Terapi İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?

Gerçek Terapi Merkezi

Online psikolojik danışmanlık hizmeti veren bir çok kuruluştan farklı olarak, sadece internet üzerinde değil, fiziken var olan, gerçek bir terapi merkeziyiz. İzmir Alsancak’ta bulunan merkezimiz bireysel terapiler, çocuk-ergen terapileri ve çift terapisi alanlarında hizmet vermektedir.

Deneyimli Uzman Klinik Psikologlar

Uzman klinik psikologlardan oluşan ekibimiz, online terapi haricinde aktif olarak yüz yüze terapi yapmakta ve bu alanda 7 -10 yıl arasında tecrübeleri bulunmaktadır. Psikologlarımızın öz geçmişlerini ve danışan tavsiyelerini inceleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Görüşme Güvenliği ve Etik

Online terapi hizmeti sunan bir çok platform psikologlar ve danışanlar arasında aracılık yaptığı için görüşmelerin kendi sistemleri üzerinden yapılmasını zorunlu kılar. Bu durum görüşme güvenliği ve gizlilikle ilgili tereddütlere sebep olur. Merkezimiz, meslek etiği ve gizlilik prensibi  gereğince online psikolog görüşmelerini Skype gibi güvenilir uygulamalar üzerinden yapmaktadır.

Farklı Klinik Durumlara Müdahale

Online terapi kapsamında psikologlarımız, kaygı bozuklukları (panik atak, okb, yaygın anksiyete), depresyon, öfke kontrolü, stres yönetimi, ilişki sorunları, çocuk-ergen danışmanlığı gibi birçok konuda destek sağlamaktadır.

Online Psikologlarımız

Uzm. Klinik Psikolog

Nur BÜYÜKBEBECİ KAYA

Uzm. Klinik Psikolog

Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisansımı Bangor Üniversitesi, Klinik ve Sağlık Psikolojisi alanında Galler’de tamamladım.  Türkçe ve İngilizce yürüttüğüm trapilerde ergen ve yetişkin grubunda duygu durum bozuklukları, yeme bozuklukları, travma, yas, OKB, kaygı bozuklukları, ilişki ve aile problemleri alanlarında bilişsel davranışçı terapi, mindfulness ve EMDR terapisi ile çalışmaktayım. 

Özgeçmiş  Yorumlar

Uzm. Klinik Psikolog

Nehir ULUSOY

Uzm. Klinik Psikolog

Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümünü bitirdikten sonra Işık Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisansımı burslu tamamladım. Çalışmalarımda depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluk, sosyal kaygı bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), travma sonrası stres bozukluğu (TSSB), yeme bozuklukları, romantik ve sosyal ilişkilerde problemler, tükenmişlik ve öfke kontrol problemleri ile  Bilişsel Dvranışçı terapi ve Şema terapi uygulamalarıyla çalışmaktayım. 

Özgeçmiş  Yorumlar

Uzm. Klinik Psikolog

Ayça AKTAÇ GÜRBÜZ

Uzm. Klinik Psikolog

ODTÜ psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisansımı tamamladım. Halen aynı üniversitede klinik psikoloji doktorasına devam ediyorum. Çalışmalarımda yetişkin ve ergenlerle anksiyete (kaygı) bozuklukları, depresyon, ilişki-iletişim sorunları, akademik sorunlar üzerine BDT, ACT, Şema Terapi uygulamaları ile çalışıyorum.

Özgeçmiş  Yorumlar

Uzm. Klinik Psikolog

Kayhan GÜRBÜZ

Uzm. Klinik Psikolog

İstanbul Aydın Üniversitesi psikoloji bölümünü burslu bitirdikten sonra, Université de Bordeaux’da klinik psikoloji ve psikopatoloji yüksek lisansı yaptım. Çalışmalarımda, yetişkin ve ergen ruh sağlığı, anksiyete bozuklukları (panik atak, okb, sosyal fobi, genel anksiyete vb), depresyon, öfke kontrolü, ilişki sorunları alanlarında, BDT,ACT ve EMDR  terapi uygulamaları ile çalışıyorum. 

Özgeçmiş  Yorumlar

Uzm. Klinik Psikolog Çocuk-Ergen ve Aile Psikoloğu

Başak ORMANKIRAN

Uzm. Klinik Psikolog
Çocuk-Ergen ve Aile Psikoloğu

 Ege Üniversitesi psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji ve Aile danışmanlığı alanlarında yüksek lisanslarımı tamamladım. Şuan aynı üniversitede klinik psikoloji doktora programına devam etmekteyim. Çocuk ve ergenler ile yürüttüğüm çalışmalarımda kaygı bozuklukları, depresyon, öfke problemleri, sosyal ve duygusal gelişimi desteklemeye yönelik çalışmalar yapıyorum.

Özgeçmiş  Yorumlar

Uzm. Klinik Psikolog

Sinem PİRİNALI

Uzm. Klinik Psikolog

Ekonomi Üniversitesi psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Yakın Doğu Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisansı yaptım. Çalışmalarımda BDT  ve oyun terapisi ile, ağırlıklı olarak çocuk, ergen ve genç yetişkinlerde, akademik sorunlar, kaygı bozuklukları, sınav kaygısı, davranış  ve dikkat sorunları ile zihinsel, sosyal becerilerin ölçme-geliştirilmesine yönelik uygulamalar yapmaktayım.

Özgeçmiş  Yorumlar

Online Terapi ile Türkiye’nin Tüm Bölgeleri ve 18 Ülkeye Ulaştık!

Bireysel terapi, evlilik terapisi ve çocuk-ergen terapisi alanlarında İzmir’de hizmet veren merkezimiz yüz yüze terapiler haricinde, online terapi aracılığıyla  Türkiye’nin tüm bölgeleri ile 18 farklı ülkeden Türk vatandaşlarına yaşadıkları zorluklarda destek oldu. Etkin uygulamalar ve insan odaklı yaklaşım ile online psikolog görüşmeleri için tavsiye edilen merkezimiz danışanlarına anksiyete bozuklukları (panik bozukluk, sosyal fobi, genel anksiyete), okb, depresyon, ilişki sorunları, çocuk-ergenlerde benlik gelişimi ve davranış bozuklukları gibi bir çok konuda destek sağlamaya devam ediyor.

Yaşamınızı zorlaştıran sorunlara karşı bir adım atmak istiyorsanız kolayca online psikolog randevusu oluşturabilir ve psikologlarımızdan destek alabilirsiniz. Online terapi ve uzaktan psikolojik danışmanlık sürecine ilişkin merak ettiğiniz tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Online Terapi ve Avantajları

Online terapi zamandan ve mekandan bağımsız olması sebebiyle birçok avantaj sağlar.  Yurtdışında yaşayan ve anadilini konuşan bir terapist ile görüşmek isteyenler, küçük şehirlerde yaşayanlar, zaman ya da ulaşım sorunu yaşayanlar uzaktan terapi ile hem terapiye kolayca erişebilmekte hem de istedikleri psikologla çalışma imkanı bulabilmektedirler. Online terapiler ayrıca doğası itibariyle dışarı çıkma, toplu taşıma kullanma veya trafiğe girme konularında zorlukların yaşadığı klinik durumlarda kişinin terapiye erişimini kolaylaştırmaktadır.

Pandemi süreciyle birlikte daha çok kullanılan bir yöntem haline gelen online psikolojik danışmanlık üzerine yapılan çalışmalar, bu yöntemin verimlilik konusunda yüz yüze terapilerle eşit oranda etkili olduğunu gösteriyor.  Kısacası, doğru bir online psikolog yardımı ile yaşamınızı zorlaştıran durumlara karşı bir şeyleri değiştirmek mümkün!

 

Online Terapi İle İlgili Merak Edilenler

Online Psikolog Tavsiyeleri

İnternet üzerinden terapi ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yaygınlaşması ile birlikte online psikolog tavsiyeleri en çok araştırılan başlıklardan biri olmuştur. Online psikolog tavsiyeleri, danışan yorum ve görüşlerine dayanan değerlendirmeler olup online terapist seçiminde danışanlara rehberlik edebilmektedir.

Online terapist seçerken tavsiye ve değerlendirmelerle birlikte psikologların çalışma alanları ve kullandığı terapi yöntemlerinin değerlendirilmesi faydalı olabilir. Psikoloji alanında kullanılan yaygın terapi yöntemlerinden bazıları şu şekildedir: bilişsel davranışçı terapiler, emdr, act ve psikodinamik terapi. Tüm terapi yaklaşımları bilimsel temellere dayanan yöntemler olmakla birlikte verimlilik açısından danışanlara göre farklılık gösterebilmektedir. Terapistin farklı terapi yöntemlerine hakim olması bu yönden terapi sürecinde avantaj sağlayabilmektedir. Terapi uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi için bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Merkezimizde kullanılan yöntem ve uygulamalar psikoloji alanında yaygın kullanılan güncel terapi yöntem ve uygulamaları olup psikologlarımızın her biri bu uygulamalarda tecrübe sahibidir. Psikologlarımızın online terapi randevusu oluşturmadan önce yöntem ve uygulamaları ile ilgili detaylı bilgiyi özgeçmişlerini inceleyerek öğrenebilirsiniz.  

 

Psikoloji ve Psikoterapi

Kaygı bozuklukları, öfke kontrolü, iletişim, romantik ilişkiler ve daha birçok konu ile ilgili yazılarımızı keşfetmek için bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Online Psikolojik Testler

Anksiyete Testi

Beck Anksiyete Ölçeği

Depresyon Testi

Beck Depresyon Ölçeği

Panik Atak Testi

Panik Bozukluk Şiddeti Ölçeği

Tüm Testler

 

Nora PsikolojiTerapi-Eğitim-Danışmanlık
Nora Psikoloji
Terapi-Eğitim-Danışmanlık

Online terapi için psikologlarımızı ve danışan görüşlerini inceleyerek size en uygun uzmanı seçebilir, ardından web sitemiz üzerinden kolayca online randevu oluşturabilir veya bize telefonla ulaşabilirsiniz.

Talatpaşa Bulvarı No 67 Daire 2 Alsancak İzmir
bilgi@norapsikoloji.com