Uzm. Klinik Psikolog Sinem Pirinalı


Sinem PİRİNALI
Uzm. Klinik Psikolog
Çocuk Psikolojisi

1988 yılında İzmir’de doğdum. 2010 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Yakın Doğu Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Programında “Obsesif Kompulsif Kişilik Özellikleri, Mükemmeliyetçilik ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri Arasındaki İlişki” araştırma tezi ile 2013 yılında Uzman Klinik Psikolog unvanımı aldım.

2010-2011 yılları arasında özel bir rehabilitasyon merkezinde, özel durumu olan çocuklara yönelik tedaviler ve ailelere danışmanlık hizmeti verdim. Yüksek lisans programı süresince, Yakın Doğu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde süpervizyon eşliğinde depresyon, sınav kaygısı, kaygı bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk gibi sorunları olan üniversite öğrencilerinin tedavilerini gerçekleştirdim.

2013-2016 yılları arasında, özel bir psikiyatri kliniğinde çocuk, ergen ve gençlerin dikkat eksikliği ve hiperaktivite, öğrenme bozuklukları, sınav kaygısı, depresyon, obsesif-kompulsif bozukluk, kaygı bozuklukları gibi problemlerinin tedavileri ile birlikte, ailelerine danışmanlık hizmeti verdim. Bunun yanı sıra, yetişkinlerde görülen psikolojik rahatsızlıkların tedavilerini gerçekleştirdim ve demans hastalarının bilişsel süreçlerini geliştirme çalışmalarını yürüttüm.

2013 yılında Evlilik Danışmanlığı’na Giriş eğitimi ile 2015 yılında Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladım. Çocuk, ergen ve yetişkinlere uygulanan dikkat, performans, kişilik testleri ve nöropsikiyatrik testler ile Neurofeedback Terapi ve Bilgisayar Destekli Kognitif Terapi gibi bilgisayar destekli tedavilerin uygulama ve raporlamasında yetkinliğe sahibim. Erken çocukluk döneminde karşılaşılan; ayrılık kaygısı, uyku problemleri, tuvalet eğitimi, öfke ve saldırganlık, kardeş kıskançlığı, korkular, yemek yeme problemleri, yalan söyleme, okula uyum sağlayamama gibi duygusal ve davranışsal sorunların tedavisi için oyun terapisini etkin biçimde uygulamaktayım.