sinem-pirinali
Sinem PİRİNALI
Uzm. Klinik Psikolog

2010 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Üniversite hayatım boyunca, anaokulu, huzurevi, psikoloji laboratuarı gibi pek çok alanda stajlarımı tamamladım. Farklı alanlarda edindiğim bilgiler, meslek hayatıma daha emin adımlarla başlamamı sağladı. Daha sonra, Yakın Doğu Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji üzerine yüksek lisansımı tamamlayarak, Uzman Klinik Psikolog unvanımı aldım. Tez sürecindeyken yaptığım gözlemler ve görüşmeler, özellikle obsesif kompulsif bozukluk, kaygı bozuklukları ve stres ile baş etme alanlarında bana oldukça deneyim kazandırdı. Bu süreçte, Yakın Doğu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde süpervizyon eşliğinde üniversite öğrencilerine danışmanlık hizmeti vermem de, mesleğime başladığım dönemde insanlara daha iyi ve etkin bir şekilde yardımcı olmamı sağladı.

​​

2010-2011 yılları arasında özel bir rehabilitasyon merkezinde, özel gereksinimi olan çocuklara yönelik tedavi uygulamaları gerçekleştirdim ve ailelere danışmanlık hizmeti verdim. Özellikle çocukların ve ailelerinin yaşadığı psikolojik sorunlar ve bu sorunlarla baş etme üzerinde yoğunlaştım. Çocuk, ergen ve gençler üzerine daha fazla deneyim sahibi olmak için, 2013-2016 yılları arasında özel bir çocuk ve genç psikiyatri kliniğinde danışmanlık hizmetleri verdim. Ağırlıklı olarak, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, özel öğrenme güçlüğü, okula uyum problemleri, fobiler, davranış bozuklukları, tuvalet eğitimi, sınav kaygısı, depresyon, obsesif-kompulsif bozukluk ve kaygı bozuklukları üzerinde çalıştım. Ayrıca, Neurofeedback Terapi ve Bilgisayar Destekli Kognitif Terapi gibi bilgisayar destekli tedaviler gerçekleştirdim. Alandaki yenilikleri takip etmek, güncel tedavi yöntemlerini sürekli olarak araştırmak ve kendimi geliştirmek her zaman önceliğim olmuştur.

 

Şu anda çocuk ve gençlerin yanı sıra, yetişkinlerde görülen psikolojik rahatsızlıklara yönelik de danışmanlık hizmeti vermekteyim. Özellikle, kaygı bozuklukları, ilişkilerde yaşanan iletişim problemleri, fobiler ve depresyon alanlarında yoğun biçimde çalışmaktayım.

 

2013 yılında Evlilik Danışmanlığı’na Giriş eğitimi, 2015 yılında Aile Danışmanlığı eğitimini, 2016 yılında “Bilişsel Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı ile Başa Çıkma Yolları” eğitimini, 2018 yılında WISC-IV Zeka Testi eğitimini tamamladım. Buna ek olarak, çocuk, ergen ve yetişkinlere uygulanan zeka, dikkat, performans, kişilik testleri ve nöropsikiyatrik testleri uygulamaktayım.Danışan Yorumları
  • Oğlum diz ameliyatı oldu. Ameliyattan sonra ayağa kalkamayacağını düşündü. Tam 10 gün babası ve ben onu tekrar ayağa kaldırmaya ikna edemedik. Daha sonra internetten araştırdım ve Nora psikolojiyi gördüm detaylı inceledim. Sinem hanıma başvurdum. Randevu aldıktan sonra ilk muayenemizi olduk ve akşam evde otururken oğlum değneğini istedi yürümeyi denemek için ve biz ilk randevuda Sinem Hanımın oğluma bir günde iyi gelmesi bizi son derece memnun etti. Kendisinin güler yüzlü samimi biri olması bizi cezbetti ve başarılarının devamını dileriz.

  • Sinem hanıma bir tanıdığımızın tavsiyesi üzerine gittik. İlk görüşmemizdeki tavrı, profesyonelliği, samimiyeti ve en önemlisi güler yüzü bende ve kızımda güven uyandırdı. Kızıma zeka IQ testi yaptırdık.Bu test sonucunda kızımızın zeka düzeyini, kendini geliştirmesi gereken ya da üstün olan becelerinin neler olduğunu ve yeterliliği doğrultusunda ilgili alanlara yönlendirme konularinda bize çok destek oldunuz.Sizin sayenizde erkenden önlemlerimizi aldık. Sinem hanim işinde cok basarilı kendisine buradan tekrar teşekkür eder herkese tavsiye ederiz.Sevgi ve saygilarimla…

  • Sinem ablamla görüşmeye başladığımdan beri kendimi daha iyi hissediyorum. Arkadaşlarım ve ailemle olan sorunları daha iyi halledebiliyorum. Sinem abla beni her zaman ilgiyle dinliyor ve bana yol gösteriyor. onu çok seviyorum.

     
     
  • Kızımın kendini ifade edememesi ve özgüven problemleri sebebi ile Sinem Hanım ile çalışmaya başladık. Sıcak ve içten tavırları ile hem benim hem de kızımın güvenini kısa zamanda kazandı. Sinem Hanım’ın objektif bakış açısı ve tavsiyeleri sayesinde kızım daha mutlu ve artık benden başka kişilerle iletişim kurabiliyor. Kısa zamanda kızımın ruh halinde ve özgüvenindeki olumlu değişimlerden dolayı kendisine minnettarız.