psikolojik-testlerOnline Psikolojik Testler

Sayfamızda bulunan online psikolojik testler, depresyon, anksiyete, sosyal fobi gibi çeşitli klinik durumlar ile mükemmeliyetçilik, özgüven, öfke kontrolü gibi kişilik ve davranış örüntülerinin değerlendirilmesi için kullanılan ölçeklerdir. Tüm testlere sayfanın alt kısmından ulaşabilirsiniz.  Test maddelerini cevaplamadan önce yönergeleri okuyup anladığınızdan emin olunuz.

Erişime sunulan psikolojik testler tanı koyma amacı taşımamakta olup, kişinin teste söz konusu durumla ilgili belirtilerin şiddeti ve niteliğine ilişkin bilgi edinmesini ve tedavi gerektiren durumlar için farkındalık yaratmayı ve gerekli durumlarda uzman desteği alma konusunda bilinçlendirmeyi hedeflemektedir. Psikolojik belirtiler, fiziksel sağlık sorunları kadar önemlidir. Müdahale edilmediğinde kişinin günlük yaşamında, ilişkilerinde ve işlevselliğinde önemli bozulmalara yol açabilir. Bu bozulmalar uzun süre devam ettiğinde klinik durumlara sebep olabilir.

Sayfamızda bulunan tüm psikolojik testler Türkçe standardizasyonu yapılmış ve psikoloji alanında araştırmalarda kullanılan materyallerdir. Bu testler dışında internette sunulan diğer testlerin içerikleri ve standardizasyonları ile ilgili emin olmadan yaşadığınız durumlara ilişkin değerlendirme yapmayınız. Standardize testler, geçerlik ve güvenilirliği kalabalık gruplar üzerinde test edilmiş ölçeklerdir. 

Psikolojik Testler ve Puanlama

Sayfanın alt kısmında listelenen psikolojik testlerimiz için puanlama otomatik olarak hesaplanmaktadır. İlgilendiğiniz psikolojik test içinde bulunan tüm maddelere cevap verdikten sonra testin alt kısmında bulunan test sonuçlarını al butonuna tıklayarak cevapları alabilirsiniz. Tüm maddeleri işaretlediğinizden emin olunuz. Testlerle ilgili soru ve sorunlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Psikolojik Testler ve Sonuçlar

Cevapladığınız psikolojik test sonucuna ilişkin her test içinde sizi gerekli durumlar için yönlendirecek açıklamalar mevcuttur. Test sonucu orta ve yüksek çıkması durumunda psikoloji bloğumuzu inceleyerek bilgi ve kendine yardım yazılarını inceleyebilir veya merkezimiz psikologlarından destek alabilirsiniz. Bunun için eğer İzmir’de yaşıyorsanız İzmir psikolog sayfamızı, İzmir dışındaysanız online psikolojik danışmanlık sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Anksiyete Testi

Beck Anksiyete Ölçeği

Depresyon Testi

Beck Depresyon Ölçeği

Panik Atak Testi

Panik Bozukluk Şiddeti Ölçeği

Sosyal Fobi Testi

Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği

Duygusal Yeme Testi

Duygusal Yeme Ölçeği

Özgüven Testi

Özgüven Ölçeği

Mükemmeliyetçilik Testi

Çok Boyutlu Mükemmeliyetçilik Ölçeği

Öfke Kontrolü Testi

Çok Boyutlu Öfke Kontrolü Ölçeği

Sağlık Kaygısı Testi

Sağlık Anksiyetesi Envanteri

OKB Testi

Obsesif Kompülsif Bozukluk Testi