Senem-örenBen Kimim

2019 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden, bilişsel psikoloji alanında tezli yüksek lisansından onur derecesi ile mezun oldum. Bu tez çalışmam 16. Avrupa Psikoloji Kongresinde (16th European Congress of Psychology)  poster sunumu olarak yer aldı. Mezun olduğum yıl özel bir klinik ve rehabilitasyon merkezi gibi çeşitli alanlarda stajlarımı tamamladım. 2022 yılında, Akdeniz Üniversitesinde yüksek lisans eğitimimi “Bilinçdışı Duygu İfadelerine Dair Hazırlanmanın, Duygu Tanıma Süreçleri Üzerindeki Etkisi” başlıklı tezim ile tamamladım. Şimdi ise İzmir Katip Çelebi  Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında doktora eğitimime devam etmekteyim.

Yüksek Lisans süreci sonrası terapi eğitimlerimi Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi alanlarında, İstanbul Kent Üniversitesi onaylı sertifika programları ile tamamladım. 

Akademik gelişimimin yanısıra, çeşitli vakıf ve derneklerde gönüllü çalışmalarda bulundum. Lisans eğitimim sırasında 2 yıl boyunca, dezavantajlı bölgelerde yaşayan ilköğretim öğrencilerinin akademik ve sosyal gelişimleri için gönüllü eğitmenlik yaptım. Buna ek olarak, nörodejeneratif bir rahatsızlık olan Multipl Skleroz (MS) hastalarının toplum içerisindeki görünürlüğünün artırılması ve ihtiyaçlarının fark edilmesi için gönüllü bir çalışma yürüttüm. Benzer şekilde, çeşitli bedensel engellere sahip bireylerin sosyal yaşantılarını desteklemek ve kolaylaştırmak adına ekibim ile birlikte bir ilçe belediyesinin sosyal tesislerinde pilot bir çalışmanın yürütücülüğünde rol aldım. 

Gerek klinik ve akademik alanda, gerek gönüllü çalışmalarım ile edindiğim deneyimlerimi uzman psikolog ünvanı ile sürdürmekte, bu süreçte yeni terapi ekolleri, süpervizyon ve eğitim programları ile kendimi geliştirmekteyim. Uzmanlık alanım olan yetişkinlerde: Kaygı bozuklukları, duygudurum bozuklukları, öfke ve dürtü kontrol problemleri, obsesif kompulsif bozukluk, ilişki ve iletişim problemleri üzerine çalışmaktayım. Çalışmalarımda danışanlarımın ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik olarak, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve Analitik Terapi yöntemlerini bütüncül bir şekilde kullanmaktayım. 

Terapi sürecine adım attığınız yolculukta beraber ilerlemek isterseniz randevu oluşturabilir, bu serüvene birlikte devam edip etmeyeceğimizi birlikte kararlaştırabiliriz.