anne-baba-okuluBir anne babanın çocuklarına bırakabilecekleri en önemli miras ne olabilir? Bu soruya bizim cevabımız eğitim!

İnsanoğlu doğumundan itibaren bir çok uyarana maruz kalır ve sürekli yeni şeyler öğrenir. Bu süreçte ilk öğretmenler genellikle anne-babalar olur, dolayısıyla anne-babalık özel olduğu kadar hassas bir sorumluluktur. Anne-babalık biçimleri çocukların kişilik gelişimlerine, psiko-sosyal becerilerine, iletişim ve sorun çözme becerilerine etki eder. Tüm bu değişkenler aslında çocuğun nasıl bir insan olacağı, ailesiyle ve çevresiyle nasıl ilişki kuracağı konusunda çok önemlidir.

Çocukluk ve ergenlik dönemlerini kapsayan anne-baba okulu projemizde, anne-babalara çocuklarının kişilik gelişimlerini ve psiko-sosyal becerilerini geliştirmek amacıyla özgüven, özdisiplin, otonomi, sosyalleşme, dürtü kontrolü, bağımlılık yapıcı maddelerden korunma gibi bir çok önemli alt başlığı kapsayan bir eğitim sunuyoruz.

Anne-baba okulu aşağıda gösterilen yaş gruplarına, her yaş grubu için 4 oturum olacak şekilde, grup eğitimi olarak planlanmıştır. Gruplar en fazla 8 kişiliktir.

1. Modül 1-5 yaş

2. Modül 6-13 yaş

3. Modül Ergenlik