Adult Psychology

Nur B. KAYA

Adult Psychology

 

Ben Kimim

İzmir’de doğduktan sonra ailem ile İstanbul’a yerleştik ve eğitim öğretim hayatımın büyük bir kısmı İstanbul da geçti. Araştırmaya, keşfetmeye, öğrenmeye ve canlı davranışlarına olan merakım beni psikoloji alanına doğru çekti. Bu ilgim doğrultusunda üniversitede psikoloji alanını tercih ettim ve Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim süresince ergen ve yetişkin psikolojisi alanında 2 yıl boyunca klinik stajı yapma imkânım oldu.

Uzmanlık için klinik ve sağlık psikolojisi alanında yüksek lisansıma başvurduğum Bangor Üniversitesi’nden kabul aldım ve Birleşik Krallığ’a (Galler) taşındım. Yüksek lisansım boyunca Bangor Devlet Hastanesi Acil servisinde ve yine aynı hastaneye bağlı Ruh Sağlığı biriminde gönüllü psikolog olarak çalışma ve staj yapma fırsatım oldu. Yüksek lisansımı tamamladıktan sonra Gwynedd Mindfulness merkezinde Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) eğitimini tamamladım.

2020 yılında memleketim olan İzmir’e geri dönüş yaptım ve o zamandan beri de Klinik Psikolog olarak çalışmaktayım. Bu süreçte Uzm. Dr. Mehmet Çolak dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ve Davranış Bilimleri Enstitüsünden de EMDR terapisi eğitimlerini aldım. 2020 yılında başlamış olduğum İstanbul Psikodrama Enstitüsü, Psikodrama Grup Psikoterapileri Temel aşama eğitimime devam etmekteyim.

Ağırlıklı olarak ergenlik dönemi ve yetişkinler ile çalışmaktayım. Bilişsel davranışçı terapi, Mindfulness terapi, EMDR terapisi ve çeşitli Psikodrama tekniklerinden yararlanmaktayım. Duygu Durum Bozuklukları, Yeme Bozuklukları, Travma, Yas dönemi, Obsesif Kompulsif Bozukluklar (OKB), Stres Yönetimi, Kaygı Bozuklukları, İlişki Problemleri gibi alanlarda çalışmaktayım.