psikolog-irem-tokbasBen Kimim

Lise eğitimimi Uşak Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra, psikoterapist olma hedefim için eğitim hayatıma Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü ile başladım. Bu sırada klinik psikoloji stajımı psikoterapi merkezlerinde çocuk, yetişkin ve çift danışanlar ile tamamladım. Lisans hayatımı şeref öğrencisi olarak tamamladıktan sonra İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde yüksek lisans hayatıma başladım. Hem akademik hem de uygulama alanında yüksek lisans kapsamında çalışmalarımda devam etmekteyim. Yüksek lisans hayatımda Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimimi Doç. Dr. Zümrüt Gedik ile tamamladım. Aynı zamanda Doç.Dr. Itır Tarı Cömert’ten psikoterapi uygulamalarında kullanacağım çeşitli tekniklerin eğitimlerini de aldım.

BDT ekolü ile çalışma alanlarım; depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluk, sosyal kaygı bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), travma sonrası stres bozukluğu (TSSB), yetişkin dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu(DEHB), aleksitimi(duygu körlüğü) tükenmişlik, öfke kontrol problemleri, yeme bozuklukları, sosyal ilişkilerde çatışmalardır.

Psikoterapi sürecinde bireyin arzuladığı ve aradığı değişim yoluna klinik becerilerimle sizlere eşlik etmeyi hedefliyorum. Bu yolda benim eşlik edebilmeme aramızda kurulacak güven ve koşulsuz kabul ilişkisinin izin vereceğine inanmaktayım. Bu süreçleri bilimin ışığında danışanlarım ile tamamlamak istiyorum.