gozdesancakGözde SANCAK

Psikoterapist & Psikodramatist

Turgutlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandıktan sonra lisans dönemi boyunca Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Adli Psikoloji stajını, Soyak Yapı A.Ş.’de Endüstri Psikolojisi stajını, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Klinik Psikoloji stajını tamamladım. Hastane stajı sırasında ekibinde yer aldığım psikiyatristin kliniğinde süpervizyon altında vaka takibine başladım. Aynı dönem kurulan Tuzla Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikiyatrist süpervizörlüğünde danışan gördüm.

2006-2008 yılları arasında eğitim için Londra’da yaşadım. Uzmanlığım devam ederken Hackney and City Mind for Better Health kuruluşunda yardımcı terapist olarak göçmen ailelerle çalıştım.

Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nden 720 saatlik Psikodrama Temel ve İleri Grup Psikoterarapileri eğitimden sonra 2018 yılında yazdığım ‘Psikodrama Yöntemiyle Annelerin Çocuklarına Yönelik Empati Becerilerinin Geliştirilmesi’ konulu tez çalışmasıyla Psikodrama Terapisti/Psikodramatist ünvanını aldım.

Uzmanlık eğitimlerimin yanı sıra Emre Kapkın’dan Psikodinamik Psikoterapi ve süpervizyonu (150saat), Doğan Şahin’den Dinamik Psikoterapi Teorik Eğitimi (40saat), Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi (50saat), Azmi Varan’dan Transaksiyonel Analiz Eğitimi(90saat), Tamer Dövücü’den Ericksonian Hipnoterapi (100saat) ve Optimum Denge Modeli Psikoterapi Eğitimi (1-2-3. Modül),  Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR (Göz Hareketleriyle Sistematik Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) eğitimlerini aldım.

2012 yılında Sağlık Bakanlığı’nın açtığı sınavda başarılı olarak ‘Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi’ almaya hak kazandım ve klinik uygulamalara devam etmekteyim.

Psikodinamik yönelimli ve sistemik bakış açısıyla çalışmaktayım. Seanslarda EMDR Terapisi, Psikodrama ve Monodramayı kullanıyorum.

Cem Kaptanoğlu’nun koordinatörlüğünde yürütülen eğitimcileri Agâh Aydın, Altan Eşsizoğlu ve Onu Özalmete’den oluşan Destekleyici Psikoterapi Eğitimine devam etmekteyim.

Dinamik yönelimli bireysel terapi sürecimi tamamladım.

Psikoterapi ‘hakikatimizle’ buluşma sürecidir. Bu sanıldığı kadar kolay değil ancak mümkündür. Her yaşam bunu hak eder.